Často kladené dotazy

Nikdy předtím jsem na józe nebyl/a, co ke cvičení potřebuji?

V podstatě není třeba nic krom pohodlného oblečení na cvičení. Cvičí se vždy na boso (bez ponožek).  Je dobré, když si přinesete vlastní podložku, ale je možné si ji u nás ve studiu bezplatně zapůjčit. Stejně tak u nás máte k dispozici všechny potřebné pomůcky. V našem studiu je pro vás také po celou dobu připravena  filtrovaná voda i čaj, nicméně před, během, i hned po cvičení byste však neměli pít. Do sálu nepatří telefony ani sklenice s vodou.

Jsou ve studiu k zapůjčení podložky?

Ano, podložky je možné si ve studiu zdarma zapůjčit stejně jako všechfny potřebné pomůcky. Najdete je ve skříňce v sále. Po konci každé lekce, prosím, pomůcky vraťte na svá místa a podložky vydezinfikujte pomocí rozprašovače a utřete ubrousky.

Je pro mě jóga vhodná?

Obecně se dá říct, že praktikování jógy je vhodné pro každého. Pravidelné cvičení jógy může mít zdravý vliv nejen pro fyzické tělo, ale i na psychiku a emoce člověka. Praktikování jógy posiluje celé tělo a zvyšuje jeho mobilitu, uvolňuje stres a emoce, a uklidňuje tak roztěkanou mysl. Nejdůležitější je poslouchat své tělo a nic nedělat na sílu!

Kterou jógu si mám vybrat?

Běžná otázka, na kterou neexistuje jednotná odpověď 🙂 Zejména v našich evropských končinách se stalo trendem vše kategorizovat a hodnotit. Dnes existuje X „druhů jógy“ a člověk přemýšlí, která jóga je ta správná a kterou by měl on vlastně praktikovat. Neexistuje ale dobrá, nebo špatná jóga, existují jen nezdravé návyky. Někomu vyhovuje větší dynamičnost, někdo se na lekci raději přijde jen protáhnout. Pro někoho je jóga jen fyzickým cvičením, pro někoho nedílná součást duchovního rozvoje. Ať už praktikujete cokoliv, je potřeba poslouchat sebe a své tělo.

Pokud jste se s jógou nikdy předtím osobně nesetkali, prozkoumejte naše lekce. Úplným začátečníkům my doporučuje lekce vedené ve stylu Mysore, neboť na těchto lekcích má lektor prostor se vám věnovat individuálně a naučí vás praktikovat správně. Jestliže preferujete do začátku jen něco jemnějšího, budou pro vás vhodné lekce jógy pro zdravá záda. Pro ty, kteří jógu ještě nikdy nezkoušeli, také nabízíme možnost si zakoupit týdenní permanentku a přijít do studia si vyzkoušet, kolik lekcí chcete.

A pokud byste se přece jen s námi do začátku (nejen) chtěli poradit, určitě nám zavolejte nebo napište email.

Jak se ve studiu chovat?

Ve studiu Santosha Yoga Prague se snažíme vytvořit co nejpozitivnější prostředí a atmosféru, a abychom nám tahle „santosha“ mohla fungovat a všichni jsme se tady cítili dobře, budeme rádi za vaši součinnost. Při příchodu do studia si prosím vyzujte obuv, pro odložení slouží dřevěný botník, ve kterém taky najdete pantofle, které si rozhodně můžete vypůjčit. Pokud jste u nás poprvé, vyčkejte prosím v naší předsíňce na lektorku/lektora, a pokud jste neprovedli platbu předem, tak prosím zaplaťte za lekci.

Následně se můžete převléct v šatnách, které najdete v zadní místnosti. Věci si můžete zamknout ve skříňkách a klíč vzít s sebou do sálu. Prosíme, nenoste si mobilní telefony s sebou do sálu. Je možné využít kteroukoliv z toalet. Berte prosím ohled na ostatní a nepoužívejte v prostorách studia silné parfémy. K vytváření příjemné atmosféry pro všechny přispějete, když se budete chovat tiše, hlavně pokud ještě probíhá jiná lekce. Vzhledem k tomu, že v našem studiu nemáme recepci, není možné dorazit dříve než 15 minut před začátkem lekce (pravděpodobně vám dříve nikdo neotevře). Po celou dobu je vám na stole k dispozici čaj a filtrovaná voda.

Děkujeme za spoluvytváření hezké atmosféry! 🙏

Je třeba se na lekce rezervovat?

Je to pro všechny lepší, rezervací totiž budete mít jistotu, že na vás zbyde místo a pokud by došlo u lekce k nějaké změně nebo byla zrušena, budete vždy ihned informováni. Na lekci můžete dorazit i bez rezervace, nicméně pro platby na místě v hotovosti platí vyšší cena dle našeho ceníku.

Přihlásil jsem se na lekci, je možné rezervaci zrušit?

Rezervaci je možné zrušit v rezervačním systému, avšak nejpozději 4 hodiny před začátkem lekce. Poté již není možné rezervaci zrušit a kredity či zaplacená částka propadají.

Je možné si studio pronajmout?

Ano, je možné si pronajmout sál i menší místnost. Sál je možné využít pro soukromé lekce jógy, kurzy, workshopy, taneční hodiny či další aktivity podobného zaměření. Malá místnost je vhodná pro (fyzio)terapie, masáže, kraniosakrální terapie a aktivity podobného typu. V případě zájmu nejprve prosím zkontrolujte v kalendáři,  jestli sál či místnost v daný den a čas nikdo nepoužívá a napište nám. Cena za hodinu pronájmu sálu je 400 Kč/h, ale v případě pronájmu na delší časový úsek (den, víkend apod.) je celková cena vždy individuální (nižší).

Mám zájem o individuální lekci jógy

V případě, že byste si chtěli dopřát soukromou lekci jógy, napište nám. Probereme vaši představu s vámi i lektorkami a domluvíme se individuálně.

Přijímáte Multisport karty?

Ne. Společnosti jako Multisport vyžadují splnění určitých, pro malá studia nerealizovatelných, podmínek. Přijímání karet Multisport je navíc pro jógová studia ekonomicky nevýhodné, museli bychom v takovém případě podstatně navýšit ceny a snížit odměnu našim lektorkám, a to není cesta, kterou se Santosha chce vydat. Karty Multisport tedy bohužel naše studio přijímat nebude. Snažíme se ale vyjít lidem co nejvíce vstříc, a tak přijímáme karty Benefit Plus a Sodexo Flexi Pass Card.

Je možné platit kartou?

Ano, za lekce i jakékoliv další akce v našem studiu lze zaplatit kartou online při rezervaci, nelze však platit kartou na místě, nedisponujeme terminálem. Na místě přijímáme hotovost, nicméně cena za platbu na místě v hotovosti je vždy vyšší (dle našeho ceníku)