Lektorky a lektoři studia Santosha Yoga Prague

Zuzana Krajča - Santosha Yoga Prague

Zuzka Krajča

Mysore Astanga (čtvrtek 18:00)

Pomůžu vám vědomě se hýbat. Jógu učím individuálním přístupem ke každému studentovi na základě jeho potřeb a možností jeho těla a mysli. Učím dotekem a slovem.

Na jógu jsem poprvé šla v 18, kdy jsem hledala způsob, jak se hýbat, přestože nejsem sportovně založená, soutěživá a hodiny tělocviku mě od pohybu spíš odrazovaly. Od té doby jsem se ale k ní vracela. Posledních pět let intenzivně studuji a praktikuji série K. Pattabhi Joise (ashtanga jóga). Zároveň se zabývám jógovou filosofii. Učím se i od zahraničních učitelů jako je Petri Raisanen, Eddie Stern, Andrew Eppler, Nancy Gilgoff, Davidem Williams. Letos jsem dokončila dvouletý jógový výcvik Jóga jako vědomá cesta.

Megan Flottorp

Beginner-friendly Monday Flow (pondělí 18:00)

For me, yoga has been a transformative practice that has opened up many new ways of experiencing the world. I have been finding my way on the mat for 15 years and have recently had the chance to immerse myself in the study of teaching. In 2022 I completed a 500-hr advanced teacher training in Ashtanga and Vinyasa from the Vinyasa Yoga Ashram in Rishikesh, India. 

My teaching style is informed by a passion for fun sequencing, a holistic approach to the yogic lifestyle, and a strong belief that yoga is for everyone. I am dedicated to creating a safe and welcoming space for students to discover and nurture their yoga practice. The endless variations and creative sequencing opportunities Vinyasa offers never cease to amaze me, but I also love slowing things down for a deep and juicy Yin practice. In all my classes, we focus on the connection between body and breath and tap into just how empowering moving mindfully can be.

Agáta Kouřilová - Santosha Yoga Prague

Agáta Kouřilová

Jóga pro zdravá záda (čtvrtek 7:30)
Jóga pro seniory (čtvrtek 9:00)

Pravidelná jógová praxe mi změnila život k lepšímu, a proto s láskou předávám své zkušenosti dále. Mám radost, když se mohu potkávat se skvělými lidmi, co jsou ochotni na sobě pracovat. Ráda se věnuji lidem, jejichž zdraví je poznamenáno sedavým zaměstnáním či mají jiná zdravotní omezení, protože mi přináší obrovskou radost, když vidím jejich pokroky.
Poprvé na jógové podložce jsem se ocitla na kurzu dětské jógy, přičemž jógu praktikuji dodnes. Škola jógy, kterou jsem absolvovala, mi však otevřela dveře i k samostatné praxi, snažím se neustále rozvíjet a zlepšovat a to nejlepší předávat dál ostatním.

Ondřej Pech - Santosha Yoga Prague

Ondřej Pech

Vinyasa jóga (úterý 7:00)

V dnešní uspěchané době si sami sobě velmi často život stěžujeme a přiděláváme si starosti. Jóga nám pomůže život zlepšit a výrazně zvýšit jeho kvalitu. Zároveň nám může posloužit jako návod, jak odlišit podstatné od nepodstatného a správně si nastavit životní priority.

Abych prohloubil své znalosti jógy a dokázal je dál předávat, odletěl jsem na nějaký čas studovat jógu do Indie, kde jsem studoval pod vedením Ashishe Rawata a jeho školy a stal jsem se certifikovaným lektorem jógy podle Yoga Alliance.

Mým cílem je ukázat ostatním, jak krásná dokáže být svoboda pohybu, myšlení a čistý a správný dech a že toho můžeme dosáhnout všichni.

‚‚Oheň jógy spálí všechnu karmu.‘‘ – Maharishi Patanjali

Karolína Buchtová

Večerní jemný hatha flow (pondělí 19:15)

Jsem fascinována životem a jeho hloubkou, jehož zkoumání považuju za velmi důležité. Jsem milovnice hudby, přírody, ostrovů a moře. V životě mě nejvíc inspiruje a učí život sám. Zajímám se a obohacují mě poznání skrz vztahy, vztah sám k sobě a intimita.

Tereza Katolická - Santosha Yoga Prague

Tereza Katolická

Jóga pro zdravá záda s fyzioterapeutkou (úterý 18:00)

Jóga mě provází životem a dělá mě spokojenější a zdravější, jak na těle, tak na duši. Kromě jógy vyučuji také budoucí lektory jógy anatomii a vedu kurzy pánevního dna. Kombinace jógy, fyzioterapie a znalostí z Tradiční čínské medicíny mě baví a také mě těší mé objevy, myšlenky, vědomosti a zkušenosti sdílet dále.

Jako fyzioterapeutka kladu důraz na principy zdravého pohybu. Jóga je pro mě prostředkem nejen k napravování svalových dysbalancí, ale také skvělou cestou k uvolnění mysli. Propojení jógy a fyzioterapie mi dává obrovský smysl. Předávat své znalosti a zkušenosti dále a pomáhat lidem nalézt fyzickou i duševní rovnováhu mě velmi naplňuje.

Nikola Vondráčková - Santosha Yoga Prague

Nikola Vondráčková

Jóga pro začátečníky (úterý 19:15)

Kladný vztah k pohybu mám již od malička. Chodila jsem na balet a gymnastiku, hrála jsem tenis. Na mojí první hodině jógy jsem byla před 15 lety. Avšak intenzivněji jsem se józe začala věnovat před 8 lety a nakonec se stala i lektorkou Zaujalo mě především to, že se nejedná pouze o fyzické cvičení, ale jde hlavně o psychickou práci, umění koncentrace a vedení dechu. Věřím, že skrze jógu můžeme vyladit a zharmonizovat to, co nás trápí. Ať už je to na úrovni fyzické, nebo psychické.
Andrea Trebatická - Santosha Yoga Prague

Andrea Trebatická

Mysore Ashtanga (středa 7:00)

Jóga je pro mě životní styl. Není to jen cvičení na bolavá záda, pro zlepšení kondice či proto, že mi to můj terapeut doporučil. Jóga je pro mě o mnoho víc. Uvědomila jsem si to, když se ve mě začaly odehrávat změny jak na fyzické, tak i na psychické úrovni při praktikování 4 a více dnů v týdnu a také při kurzu jógy, kdy jsem měla celý měsíc jen pro sebe, cvičení a studium. Ke stejným prožitkům se snažím na lekcím vést i vás. Jsem ráda, když mohu své zkušenosti předávat dál.

Kromě jógy se také zabývám tradiční čínskou medicínou, naturopatií a pořádám kurzy arteterapie.

Když tělo není zdravé, pak duch v něm také není v nejlepším rozpoložení. Takže pojďme cvičit! 🙂

Jirka Shoulder stand Santosha Yoga Prague

Já... Jirka Svoboda

Ten, kdo za celým studiem stojí

Jógu jsem si zamiloval a praktikuji už několik let. Tvrdím, že mě svého času zachránila, když jsem se potýkal s vleklými zdravotními obtížemi. Jóga totiž nezlepšuje jen mé zdraví po fyzické stránce, ale při nejmenším stejnou měrou i po stránce psychické a emoční, jelikož praktikování uvolňuje napětí v těle i emoce. Přestože si rád zacvičím i jinou sestavu, mou oblíbenou je ashtanga jóga, na kterou jsem poprvé narazil snad v roce 2013.

Já sám lektorem nejsem, přesto se se mnou na lekcích setkáte. Starám se o chod studia, jsem jeho hlavou, srdcem i duší. Otevřením studia si plním sen. Když k nám budete chodit pravidelně, ve studiu na mě určitě narazíte. Jsem tam často. Skoro pořád....🧘 Budu rád, když se se mnou dáte do řeči, dáte nám zpětnou vazbu nebo třeba přijdete s nějakým nápadem či návrhem.