Lekce jógy ve studiu Santosha

Beginner-friendly Vinyasa Flow (EN)

This class is aimed at providing a strong base for both new and experienced students. It incorporates postures, breath work, and meditation through motion. The class follows a slower and technical approach that highlights body alignment and enhances body awareness. It is well-suited for individuals of all skill levels but is particularly beneficial for beginners looking to develop a foundation for their practice.

Večerní jemná hatha jóga (CZ/EN)

Jemné a intimní flow vycházející z tradičního přístupu hatha jógy, inspirováno převážně učením školy Satya Loka School - Traditional yoga and tantra. Večerní lekce hatha jógy plyne v duchu jednoduchosti, jemnosti i hloubky a intimního prožitku, k čemuž nám pomáhá náš dech, naše tělo a všímavost. Delší zastavení v ásanách nám také dává větší prostor pro vnímání toho, jak se cítíme v jednotlivých ásanách i sami k sobě v životě. Po lekci se budeš cítit nejen pružnější, ale také odpočinutější a spokojenější.

Jóga pro zdravá záda s fyzioterapeutkou (CZ)

Pravidelné cvičení pod vedením fyzioterapeutky ti uleví od bolestí a zároveň je ideální prevencí proti jejich vzniku do budoucna. Terka ti na svých lekcích pomůže se lépe propojit se svým tělem, takže po lekci budete odcházet protažení, odpočatí a užijete si příjemnou atmosféru. Poznáš lépe možnosti svého těla, zlepšíš jeho flexibilitu a naučíš se efektivně zapojovat hluboké svalstvo. Ke správnému provedení pozic využijete různé jógové pomůcky, které jsou ve studiu k dispozici.

Jóga pro začátečníky (CZ/EN)

Jóga pro začátečníky má za cíl zasvětit do praxe jógy co nejširší okruh lidí a ukázat jim, že ji může cvičit kdokoliv. Lekce jógy pro začátečníky je vedena v klidnějším tempu s ohledem na potřeby studentů tak, aby každý mohl pohodlně následovat, přestože se s jógou před tím třeba nikdy nesetkal. Každý cvičí dle svých možností, momentální fyzické či duševní kondice. Každá lekce je vždy zakončena relaxací – šavásanou.
Ashtanga jóga - Mysore styl, Santosha Yoga Prague

Ashtanga Mysore (CZ/EN)

Ashtanga jóga je dynamičtější styl, který má přesně danou sekvenci ásan (pozic), které na sebe plynule navazují, přičemž ve většině pozice se setrvává na pět dechů. Cílem praxe ashtanga jógy je synchronizovat dané pozice s tzv. tělesnými zámky (bandha), jogínským dechem (ujjayiú) a správným soustředěním (drishti). Na hodinách Ashtanga jógy vedených formou Mysore cvičí každý celou sérii sám ve vlastním tempu, lektor pouze kontroluje, opravuje a navádí. Má tak více prostoru se věnovat každému individuálně a dohlížet na to, zda danou pozici provádíš správně a zdravě pro své tělo.
Kutz pr ozdravá záda - Santosha Yoga Prague

Jóga pro zdravá záda (EN)

Lekce je zaměřená na odstranění svalových dysbalancí vedoucích k chronickým bolestem pohybového aparátu. Během lekce protáhneme zkrácené svaly a aktivujeme ty ochablé. Důraz je kladen na správné provedení ásan tak, aby byly pro tělo prospěšné.