Lekce jógy ve studiu Santosha

Vinyasa Flow with Aromatherapy

This 60-minute class promises dynamic movement, with sequences created to challenge and strengthen the body while calming the mind. Gentle scents help keep us you the moment, as we progress gracefully through a moving meditation.

Večerní jemná hatha jóga

Jemné a intimní flow vycházející z tradičního přístupu hatha jógy, inspirováno převážně učením školy Satya Loka School - Traditional yoga and tantra. Večerní lekce hatha jógy plyne v duchu jednoduchosti, jemnosti i hloubky a intimního prožitku, k čemuž nám pomáhá náš dech, naše tělo a všímavost. Delší zastavení v ásanách nám také dává větší prostor pro vnímání toho, jak se cítíme v jednotlivých ásanách i sami k sobě v životě. Po lekci se budeš cítit nejen pružnější, ale také odpočinutější a spokojenější.

Ranní Vinyasa Flow

Podíváme se, jak obecně k józe přistupovat, jak pracovat s dechem i s ásanami. Budeme trénovat nejen sílu, ale i mobilitu a flexibilitu, které jsou velmi často opomíjené.

Jóga pro zdravá záda s fyzioterapeutkou

Pravidelné cvičení pod vedením fyzioterapeutky ti uleví od bolestí a zároveň je ideální prevencí proti jejich vzniku do budoucna. Terka ti na svých lekcích pomůže se lépe propojit se svým tělem, takže po lekci budete odcházet protažení, odpočatí a užijete si příjemnou atmosféru. Poznáš lépe možnosti svého těla, zlepšíš jeho flexibilitu a naučíš se efektivně zapojovat hluboké svalstvo. Ke správnému provedení pozic využijete různé jógové pomůcky, které jsou ve studiu k dispozici.

Jóga pro začátečníky

Jóga pro začátečníky má za cíl zasvětit do praxe jógy co nejširší okruh lidí a ukázat jim, že ji může cvičit kdokoliv. Lekce jógy pro začátečníky je vedena v klidnějším tempu s ohledem na potřeby studentů tak, aby každý mohl pohodlně následovat, přestože se s jógou před tím třeba nikdy nesetkal. Každý cvičí dle svých možností, momentální fyzické či duševní kondice. Každá lekce je vždy zakončena relaxací – šavásanou.

Ashtanga Mysore

Ashtanga jóga je dynamičtější styl, který má přesně danou sekvenci ásan (pozic), které na sebe plynule navazují, přičemž ve většině pozice se strvává na pět dechů. Na lekcích Ashtanga jógy vedených formou Mysore cvičí studenti celou sérii sami ve vlastním tempu, lektor je pouze kontroluje, opravuje a navádí. Má tak více prostoru se věnovat každému individálně. Lekce se tedy mohou zúčastnit i úplní začatečníci, kterým bude lektor/ka věnovat větší pozornost.
Kutz pr ozdravá záda - Santosha Yoga Prague

Jóga pro zdravá záda

Lekce je zaměřená na odstranění svalových dysbalancí vedoucích k chronickým bolestem pohybového aparátu. Během lekce protáhneme zkrácené svaly a aktivujeme ty ochablé. Důraz je kladen na správné provedení ásan tak, aby byly pro tělo prospěšné.
Jóga pro seniory - Santosha Yoga Prague

Jóga pro seniory

Lekce se snadným, nenáročným průběhem určena pro lidi, kteří z důvodu různých pohybových omezení nemohou praktikovat na klasických lekcích jógy. Na této lekci se zaměřujeme na uvědomování si svého těla, kdy znovu začneme vnímat jeho správné funkce a obnovovat přirozené pohybové vzorce. Součástí každé lekce je i delší relaxace. Skladba každé lekce je vždy přizpůsobena aktuální skupině, jejím potřebám a rozpoložení.

Jóga pro těhotné

Těhotenská jóga pomáhá ženám s přípravou na porod a umožňuje vědomě prožívat očekávání dítěte. Je určena všem nastávajícím ženám, jejichž těhotenství není rizikové a překročily již první trimestr. Díky cvičení těhotenské jógy žena lépe zvládá fyzické i psychické změny spojené s těhotenstvím a aktivně se tak podílí na přípravě na porod a období po porodu.