Workshop: Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues

22.01.2023 9:00 – 15:00

 

Aylin Klaudia Akyolová - Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní terapie užívána k nastolení rovnováhy našeho hormonálního mechanismu. Sestava jógových pozic spojených s dechem, vizualizací a dalšími jógovými prvky napomáhá stimulovat žlázy s vnitřní sekrecí a jejich produkcí hormonů.

Hormonální jógová terapie je holistická, zaměřuje se na celou hormonální soustavu, a působí tak na fyzické, fyziologické, emocionální i energické úrovni. V dosahování výsledků je rychlejší a efektivnější než tradiční jóga.

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodrigues (věk 90 let), která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známa po celém světě.

Hormonální jóga pomáhá zejména při: menopauze, předčasná menopauze, nepravidelné menstruaci, nízkém libidu, inkontinenci, nespavosti, emocionální nestabilitě, PMS (premenstruačním syndromu), osteoporóze, cystách na vaječnících, hypofunkci štítné žlázy, polycystických vaječnících, syndromu karpálního tunelu, suché kůži, vypadávání vlasú, lámání nehtů a jiných obtížích způsobených hormonální nerovnováhou v těle.

Užívané metody při praxi zahrnují:

🕉 ásany (jógové pozice)

🕉 dechové techniky, vizualizace,

🕉 jógu nidra (jógový spánek),

🕉 bandhy (tělesné zámky užívané v józe)

🕉 a tibetské vedení energie.

Jelikož má stres velmi negativní vliv na naše celkové zdraví, budeme se věnovat i anti-stresovým praktikám za účelem snížení stresu.

ℹ️ Během semináře se naučíte sestavu ásan hormonální jógy. Každou pozici zvlášť důkladně projdeme a propojíme s dechem a vizualizací. Po absolvování workshopu by měl být každý schopen cvičit celou sestavu sám doma.

  • Cena 5-6hodinového workshopu je 2 800 Kč.

Renata a Ayilin Akyolová

Jóga tvoří nedílnou součást našeho denního života. Jóga neznamená jen sílu a pružnost, jde především o bdělou pozornost, sladění pohybu s dechem, o klidné a zdravé zacházení
s vlastním tělem. V ásanách vnímáme vlastní tělo, jeho držení, zapojení jednotlivých svalů. Kontrolujeme svůj dech, emoce i aktuální náladu. Jóga nám pomáhá poznat sebe sama a
objevovat hlubší význam života. Rádi předáváme své zkušenosti všem, kteří mají ochotu a trpělivost je přijímat.

Renata i Aylin jsou absolventky kurzu Jóga a jógová terapie na FTVS, Karlovy univerzity, dcera Renaty - Aylin - zároveň i autorkou knihy Jóga pro zdravé emoce a imunitu

Více o hormonální józe a lektorkách se můžete dočíst na www.yogalinaylin.com

Aylin Klaudia Akyolová - Worksho hormonální jóga

Cena za workshop: 2 800 Kč