Kurz ashtanga jógy (nejen pro začátečníky) – Zuzana Krajča

12.01.2023 - 30.03.2023

každý čtvrtek 18:00 - 19:30

Kurz ashtanga jógy (nejen pro začátečníky) - Zuzana Krajča

Nauč se ashtanga jógu za 10 týdnů!

Chtěl/a bys začít s jógou a stále se nemůžeš odhodlat na lekci? Nebo jsi vyšla/vyšel z cviku či ti v některých pozicích chybí více sebejistoty a potřebuješ připomenout základy? Naučíme tě aštanga jógu tak, abys mohl/a dále praktikovat sám doma nebo na Mysore lekcích!

Na kurzu ashtanga jógy se nejprve naučíš, jak zapojovat tzv. tělesné energetické zámky (bandhy), jogínský dech (udžájí) a správnému soustředění - hledění do jednoho místa (drishti), které jsou důležitou součástí ashtangové praxe. Poté tě postupně naučíme pozdravy slunci (súrja namaskára), které fungují i jako zahřívací cvičení před samotnou praxí. Během 10 týdnů se pak naučíš jednotlivé pozice první série.

Lektor tě po celou dobu povede k samostatnému cvičení, kdy zpočátku se budeš převážně učit pozicím, které je dobré si postupně snažit zapamatovat. Jak se budeš zlepšovat a osamostatňovat, lektor tě bude dále navádět a opravovat v pozicích tak, abys je vždy prováděl zdravě pro tvé tělo. Pokud si jógu nikdy předtím necvičil/a, může ti praktikování ze začátku připadat náročnější, avšak už po pár týdnech pravidelné praxe si zvykneš a získáš více jistoty. Ashtanga jóga tě mimo jiné naučí trpělivosti a po čase ji začneš vnímat na hlubší úrovni. Máš naše slovo!

Pokud ti to náhodou v nějakém týdnů na kurz nevyjde, nevadí! Můžeš si hodinu nahradit na kterékoliv jiné Mysore lekci, kde můžeš na svou praxi plynule navázat.

Díky kurzu ashtanga jógy si vytvoříš zdravý návyk a získáš více sebejistoty pro vlastní praxi.

Proč je kurz lepší než otevřené lekce?

Zásadní nevýhodou otevřených lekcí oproti kurzům je, že si jen stěží dokážete vytvořit zvyk a pravidelnost, která je pro maximální užitek z praxe jógy důležitá. Díky kurzu si zajistíš pravidelnou praxi a posun uvidíš podstatně rychleji! Během našeho kurzu ashtangy se ti navíc lektorka může věnovat individuálně.

Další nevýhodou otevřených lekcí je, že jsou vedeny lektorem pro více lidí, z nichž každý člověk má jinou zkušenost, kondici či je jinak flexibilní a potřebuje tedy jiný přístup. Lektor však na těchto lekcích nemá zpravidla čas všechny studenty sledovat a opravovat. Navíc, zejména v začátku, pokud potřebujete sledovat předcvičujícího lektora, soustředíte se spíše na něj než na sebe, na své tělo a svůj dech.

Co se na kurzu aštanga jógy se naučíš:

🕉  tři základní pilíře jógy (Tristana), které jsou nepostradatelnými částmi každé jógové praxe: jogínský dech (udžají), tzv. tělesné zámky (bandhy), soustředění (dršti)
🕉  pozdravy slunci (súrja namaskára)
🕉  základní pozice (ásany) první série ashtanga jógy

Pro koho je kurz určen?

Kurz ashtanga jógy je určen jak pro úplné nováčky, kteří se během kurzu s tímto systémem seznámí a naučí se pozice z první série, tak i pro mírně pokročilé studenty, kteří z praxe vypadli nebo se třeba ještě cítí v některých pozicích nejistí a chtěli by si oživit pevné základy.

Co si z kurzu odnesu?

Kromě pevných základů ashtanga jógy, které ti umožní samostatnou praxi doma nebo dále na Mysore lekcích, se díky správnému dýchání a koncentraci naučíš také vnímat své tělo.

Kurz povede Zuzana Krajča –⁠  jogínka, učitelka jógy a koučka v oblasti seberozvoje.

Přihlášení

Cena kurzu je  2 350 Kč. Přihláška na kurz je platná až po jeho zaplacení.

Kurz se bude konat každý čtvrtek od 18:00 - 19:30, vyjma 2.2. a 9.2.

Zuzana Krajča

Pomůžu vám vědomě se hýbat. Jógu učím individuálním přístupem ke každému studentovi na základě jeho potřeb, možností, těla a mysli. Učím dotekem a slovem.
Na jógu jsem poprvé šla v 18, kdy jsem hledala způsob, jak se hýbat, přestože nejsem sportovně založená, soutěživá a hodiny tělocviku mě od pohybu spíš odrazovaly. Od té doby jsem se ale k ní vracela. Posledních pět let intenzivně studuji a praktikuji série K. Pattabi Joise (ashtanga jóga). Zároveň se zabývám jógovou filosofii. Učím se i od zahraničních učitelů jako je Petri RaisanenEddie SternAndrew EpplerNancy GilgoffDavidem Williams. Letos jsem dokončila dvouletý jógový výcvik Jóga jako vědomá cesta.
Zuzana Krajča - Santosha Yoga Prague

Cena za kurz při platbě do 31.12: 2 050 Kč

Cena za kurz od 1.1.2023 : 2 350 Kč