Jak vznikl název studia Santosha Yoga Prague

Docela jednoduše. O názvu už bylo rozhodnuto dopředu. V roce 2020 jsem si splnil jeden z velkých životních snů, když jsem odletěl na 6 týdnů do Asie. V Singapuru existuje ostrov se jménem Sentosa, který je vlastně celý využíván jako zábavní park. Přestože nejsem žádný fanoušek zábavních parků a spíš vyhledávám přírodu a přirozené věci, musím přiznat, že tento ostrov má nějaké zvláštní kouzlo a i mně se to místo zalíbilo. Mimo jiné na něm najdete krásné, čisté, udržované pláže.

Sentosa, Singapore - Santosha Yoga Prague

Pominu-li angličtinu, která je taky úředním jazykem v Singapuru, mluví se v po celém Singapuru převážně malajsky. A spousta názvu v malajštině má své kořeny v sanskrtu. A odtud taky vznikl název tohoto ostrova - Sentosa. Tehdy jsem význam jeho názvu nevěděl, přestože se mi toto slovo z nějakého důvodu líbilo. Prostě se mnou rezonovalo.

Pochopil jsem o pár týdnů později, když jsem se vrátil zpět domů. Tehdy jsem prvním rokem studoval tantra jógu a hned o pár týdnů později po mém návratu jsme probírali tzv. jámy a nijámy - Patanžaliho jógasútry, jež jednoduše řečeno představují jakési "jogínské desatero". Jednou z nijám, tedy jakýchsi "pravidel",  která bychom měli dodržovat vůči sobě, je "santosha (santóša)" - umění být spokojený v jakékoliv současné situaci (anglicky contentment, satisfaction). Slovo santosha se mnou od začátku rezonovalo. Věděl jsem, že až jednoho dne budu mít pro co, využiju ho.

Poslední roky jsem snil o tom, vytvořit jednoho dne místo s pozitivní atmosférou, kde by lidi chodili uklidnit mysl a načerpat energii. A když mně jednoho dne přišlo do života jóga studio, jeho název bylo to poslední, nad čím bych musel dlouho přemýšlet.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *